Објавено на:

Трагедија во Приштина: Младо момче избодено до смрт пред училиште

t

Во населбата Врањевац во Приштина е избодено 14-годишно момче Р.Х., по што починало, јавува Приштина Газета Експрес.


Поради честите хакерски напади и мешањето на веб-страницата на Спутник Србија и нашите канали на Фејсбук и Јутјуб, следете ги сите вести на каналот Спутник Србија на Телеграм, кои никој не може да ги исклучи.


Косовската полиција наведува дека момчето било избодено со нож недалеку од училиштето „Хиљми Раковица“ каде било 9-то одделение.
Според очевидците, 14-годишникот бил избоден со неколку убодни рани на пат кон училиште.


Полицијата се уште не потврдила дали осомничениот за ова убиство е уапсен, јавува Косово онлајн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добриловиќ: ЕУ да реагира за срамната забрана…

Одлуката на Приштина да му забрани на…

Парламентарното собрание на Советот на Европа го…

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ)…

УБИЕНОТО ДЕТЕ ВО ПРИЛЕП ИМА САМО 14…

Момче на 14 годишна возраст синоќа околу…

Ескобар: Загрижени сме бидејќи Приштина го поткопува…

САД се надеваат дека претставниците на Приштина…

Вучиќ во СБ на ОН: Ова што…

Ова што го прави Приштина е злосторство…