Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна несреќа

t

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи синоќа во Србија, загина 34-годишната ракометарка Марија Павловиќ.

Од нејзиниот клуб Темерин ја потврдија информацијата додавајќи дека големата трагедија ги погодува како нив, така и целата спортска јавност во Србија.

Павловиќ во својата долгогодишна кариера настапувала за екипите, на Слога, Јуниор, Петроварадин, Младост Нова Пазова, на позицијата голман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ му посака среќен пат: Курти може…

Српскиот претседател Александар Вучиќ коментирајќи ја изјавата на косовскиот…

Опозицискиот лидер во Србија го критикува Вучиќ:…

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од…

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме…

(Видео) ХАОС во Србија – Мигранти пукале…

По дојава дека мигранти пукаат меѓу себе…

Драма во Косово по договорот со Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама застана во одбрана…