Трагедија: Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес – има еден загинат

t

На автопатот Скопје-Велес вечерва се случила тешка сообраќајна несреќа во којашто згаснал еден човечки живот, соопшти АМСМ, информирајќи ја јавноста дека сообраќајот е во прекин.

„Од 20:00 часот сообраќајот на Автопатот Скопје – Велес кај клучка Хиподром е во прекин поради случена сообраќајна незгода со жртва. Истиот се пренасочува према Куманово“, соопшти АМСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Трагедија во Скопје: Почина 11-годишно дете откако…

Синоќа на Универзитетската Клиника за Анестезија, реанимација…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…