Трајановски: Министерот за правда, јавна обвинителка, и судија ја лажеа македонската јавност за авионска карта и билет за фудбалски натпревар

t

Три личности за кого е недопустливо јавно да се дружат поради своите функции и поплукаа во лице на целокупната македонска јавност.

Згора на тоа како носители на овие функции истите тие личности недопусливо е да лажат, а истите тоа го направија за авионска карта и билет за фудбалски натпревар. Со “подметнување” докази со сВе. На нивоу!

Со лаги за спас на личната кожа и образ ни се служат министерот за правда, јавна обвинителка и претседателот на Основен Суд Кавадарци.

Толку е постот, пишува на Фејсбук преседателот на градската огранизација на ГРОМ во Скопје, Александар Трајановски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин и Ердоган по разговoрот: Турција е…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган телефонски разговарал…

(Видео) Иранките масовно си ги сечат долгите…

Фотографии на социјалните мрежи покажуваат како расплакана…

Не е сигурен договорот со Србија за…

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија…

Ердоган открива: Вечерва ќе разговарам со Путин…

Претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган…

САД загрижени поради потенцијална нестабилност на Западен…

Амбасадорката на САД во НАТО, Џулиен Смит,…