Објавено на:

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добиваат дипломатски пасоши од МНР

t

Стрелецот на победничкиот гол во натпреварот со Италија, Александар Трајковски, потоа Енис Барди и селекторот Благоја Милевски, на мала свеченост во 11 часот во Министерството за надворешни работи ќе добијат дипломатски пасош. Ова го соопшти министерот Бујар

-Тројцата денес се најважните наши амбасадори и се заслужни со нивните успеси. Јас им посакувам успех и на средбата со Португалија. изјави Османи.

Двајцата фудбалери и селекторот своите дипломатски пасоши ќе ги добијат по брза постапка и веќе во 12.30 часот ќе ги имаат во свои раце.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УШТЕ 70.000 ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ се подготвени да…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…