Тупанчевски: Трошоците и фактурата за Палермо се навремено платени

t

Министерот за правда Никола Тупанчески вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека на натпреварот Македонија – Италија во Палермо бил поканет од страна на Фудбалска Федерација на Македонија (ФФМ). Тој вели дека фактурата за аранжман е навремено платена.

„На покана на ФФМ јас присуствував на натпреварот, но тоа што се нарекува аранжман подготвен и фактура испратена од Агенцијата која го организираше патувањето е платено во временскиот рок кој е предвиден во фактурата“, вели Тупанчески.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тупанчески, Жерновски и Насев нови амбасадори во…

Пред Комисијата за надворешна политика седум кандидати…

Тупанчевски не знае каде Русковска треба да…

-Има начин на којшто може да се…

Тупанчевски: Трошоците и фактурата за Палермо се…

Министерот за правда Никола Тупанчески вечерва во…

Тупанчевски нов министер за правда, Шекеринска заминува…

Две актуелни пратенички и една поранешна ќе…