Објавено на:

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров Миконос по масовната тепачка во која загина едно лице

t

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во врска со тепачката што вчера вечер се случила на островот Миконос, а во која загина еден маж, а друго лице се здоби со сериозни повреди.

Се очекува дека најмалку седуммина од уапсените ќе одговараат за кршење на законите за оружје, дрога и странци, пишува порталот Екатимерини.

Инцидентот во кој учествувале околу 25 пакистански државјани и во кој биле избодени две жртви, се случил зад ноќен клуб во Миконос.

По тепачката полицијата извршила проверки во пристаништето на островот и на аеродромот со цел да го идентификува и уапси извршителот на убиството, пишува грчкиот портал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)„Бизнис инсајдер“: Ќе се гради „Дубаи во…

Грција го гради најголемиот и најзелениот паметен…

Ципрас: Единствениот пат кон европска иднина на…

„Се потврди на секое ниво дека Преспанскиот…

(Видео) Грчки пратеник: Македонците од „Северна„ Македонија…

Пратеникот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Теофилос…

Коѕијас: На Северна Македонија ѝ ветивме влез…

Поранешниот министер за надоврешни работи на Грција,…

(Видео) Еден загина, еден е тешко повреден…

Едно лице е убиено, а друго тешко…