Уапсен жител од с. Кондово за кражби во трговски објекти

t

Полицијата вчера приведе 40-годишен жител на скопксото село Кондово, под сомнеж дека извршил две кражби во текот на минатиот месец.

На 24.12.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје е приведен А.С. (40) од село Кондово, Скопско поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“, сторени на 19.11 и 20.11.2021 во два трговски објекти во Скопје, информира денеска МВР.

Во соопштението се додава дека по целосно документирање на случаите против осомничениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…