Уапсен разбојник во центарот на Скопје

t

На 09.01.2022 во 04,40 часот на подрачјето на Центар од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Ф.М.(31) од Скопје по извршување на кривично дело тешка кражба во објект.

Со него бил извршен службен разговор и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

По целосното документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Видео) ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ: Падна нарко-дилер…

Полицијата денеска во центарот на Скопје полицијата…

Специјалци во полна воена опрема! Вака беше…

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…