Објавено на:

Украинските морски мини “допливаа” и до Романија

t

Украински поморски мини испливаа и во романското крајбрежје, каде што беа успешно деактивирани. – соопштуваат од Романија.

Се проценува дека украинската армија поставила стотици мини во крајбрежната зона околу Одеса, кои не се добро фиксирани, поточно морските струи ги разнесоа преку Црното Море, што го прави овој басен ризично подрачје за површински бродови. Нивниот изглед бил откриен и од патролни бродови на турската/бугарската морнарица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Жестоко на трибините: Романците им скандираа…

Немири во Романија: Навивачите скандираа „Србија, Србија“,…

(Видео) Жители на романско село го блокираат…

Жителите на село во Романија го блокираат…

Москва ќе одговори пропорционално на одлуката на…

Москва ќе одговори пропорционално на одлуката на…

Молдавија ќе купува природен гас од Романија

Претседателката на Молдавија, Маја Санду, која е…

(Видео) Македонските тенкови испратени во Украина стасале…

Голема колона тенкови е забележана утрово во…