Објавено на:

Украински проектил повреди жители на гранична област во Русија: Прогласена вонредна состојба во две села

t

Проектил испукан од правец на Украина паднал во регионот Белогород, а има и ранети. Регионот Белгород е на границата со Украина во западниот дел на Русија – соопшти Руската Федерација.

Гувернерот на оваа област Вјачеслав Гладков изјави дека е укажана помош на повредените, а во две села е воведена вонредна состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

Да им се спротивставиме на ѓаволите: Муслиманските…

Муфтиите од Кавказ ги повикаа муслиманите да…

(Видео) ИСКАНДЕРИ ПРИСТИГНАА ВО ХЕРСОНСКИОТ РЕГИОН: Русија…

Руската армија продолжува да и испорачува на…

И САД ја пуштија низ вода: Сега…

Процедурата за прием на Украина во НАТО…

Кисинџер: Неразумни се обидите на САД да…

Обидите на Вашингтон да ја вклучи Украина…