Објавено на:

Урнебесно – Само во Бугарија: Жена паркираше кола врз друга кола!

t

Постара жена го „слетала“ автомобилот на друг додека се обидувала да паркира во Пловдив.

Општински пајак бил повикан да го отстрани возилото, кое исто така било заглавено во гранките на дрвото.

Жената не објаснила како успеала да „полета“.

Подоцна се јавил шокиран сопственик на згмечениот автомобил. Тој изјавил дека се прашува како е можно овој инцидент да се случи спротивно на законите на физиката, пренесува bTV.

Пред него возачката објаснила дека ги помешала педалите за гас и сопирачката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И во Бугарија како кај нас: Претставничката…

Бугарскиот премиер Димитар Главчев испрати писмо до…

За влакно избегната катастрофа: Два воза се…

Два воза директно се судриле во Софија…

Германскиот град Кобург ги испрати посмртните останки…

Бугарскиот цар Фердинанд I по 76 години…

Приведен домар во бугарско училиште оти ги…

Бугарските медиуми информираат дека „за антибугарски скандирања…

Бугарија на никаков начин нема да учествува…

Бугарија на никаков начин нема да учествува…