Објавено на:

Утре не очекува врнежливо време

t

Времето утре ќе биде претежно облачно, во западните делови со локaлeн дожд, а доцна попладне дожд ќе има и во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 3, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени, прогнозираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје претежно облачно со слаба магла. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 7 степени.

В понеделник ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Услови за локален дожд ќе има до среда. Температурите во следните денови ќе бидат над просекот за овој период од годината, а тоа ќе предизвика понатамошно топење на снежната покривка на планините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hajcтудено во Берово -10, на Шапка 36…

Најстудено утрово е во Берово со -10…

Актуелно предупредување од УХМР и метео прогноза…

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со…

Како во Русија функционира јавниот превоз на…

Животот во северните руски градови не запира…

Утре не очекува врнежливо време

Времето утре ќе биде претежно облачно, во…