Објавено на:

УХМР: Ни доаѓаат дожд и грмежи

t

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност поголема во северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне особено на северозапад ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со услови за пороен дожд и грмежи.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Од пладневните часови краткотрајно ќе има услови за појава на пороен дожд.

Во сабота попладне и во вечерните часови ќе има локална појава на нестабилна облачност со повремено пороен дожд и грмежи, а во недела условите за нестабилност ќе се намалат.

Во понеделник ќе биде ветровито со засилен северозападен ветер и ќе започне период на постабилно време.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добра вест од УХМР: Врнежите ќе престанат,…

Врнежите од дожд во попладневните и вечерните…

Нестабилно време со обилни врнежи овој викенд

Времето утре ќе биде променливо облачно со…

УХМР: Ни доаѓаат дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со мала…

Најмногу дожд наврна во Крушево, во скопската…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА КОЛИЧИНА НА НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ…

Повторно невреме во Кавадарци: Досега се наврнати…

РЦУК Велес известува дека на подрачјето на…