Објавено на:

(Фото+видео) Серија силни експлозии во Лавов – Градот во мрак откако беа онеспособени неколку трафостаници

t

Доаѓаат повеќе информации за експлозиите во градот Лавов во западна Украина. Во дел од градот снема струја по рускиот воздушен напад, објави на Телеграм градоначалникот на Лвов Андриј Садови, а пренесува Би-би-си.

– Во ракетниот удар се оштетени две трафостаници – во делот на градот нема струја – напиша тој.

Возовите застанаа на влезот во Лавов, а руската армија ги гранатираше железничките трафостаници, предизвикувајќи доцнења, се вели во соопштението на Украинските железници.

„Поради непријателското гранатирање на железничките трафостаници, голем број возови ќе сообраќаат со задоцнување“, се вели во соопштението, во кое се бара луѓето да не ги напуштаат засолништата за време на воздушните напади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕКСПЛОЗИИ кај американската амбасада во Багдад!

Околината на американската амбасада во специјално обезбедената…

(Видео) Силни експлозии во Газа: Прекинати се…

Израелското воено воздухопловство попладнево врши силно бомбардирање…

Неколку експлозии во Еилат, најјужниот израелски град…

Очевидци од терен потврдуваат дека во најјужниот…

По експлозијата во украинската амбасада: Трета експлозивна…

Трета експлозивна направа во два дена скриена…

Киев се разбуди во пламен: Серија експлозии…

Серија експлозии утрово одекнаа во главниот град…