Објавено на:

(Фото+видео) Серија силни експлозии во Лавов – Градот во мрак откако беа онеспособени неколку трафостаници

t

Доаѓаат повеќе информации за експлозиите во градот Лавов во западна Украина. Во дел од градот снема струја по рускиот воздушен напад, објави на Телеграм градоначалникот на Лвов Андриј Садови, а пренесува Би-би-си.

– Во ракетниот удар се оштетени две трафостаници – во делот на градот нема струја – напиша тој.

Возовите застанаа на влезот во Лавов, а руската армија ги гранатираше железничките трафостаници, предизвикувајќи доцнења, се вели во соопштението на Украинските железници.

„Поради непријателското гранатирање на железничките трафостаници, голем број возови ќе сообраќаат со задоцнување“, се вели во соопштението, во кое се бара луѓето да не ги напуштаат засолништата за време на воздушните напади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Серија страшни експлозии одекнаа вечерва во…

На социјалните мрежи се појави видео на…

(Фото+видео) Серија силни експлозии во Лавов –…

Доаѓаат повеќе информации за експлозиите во градот…

(Видео) Пеколна ноќ во Херсон: Серија силни…

Серија силни експлозии одекнаа во центарот на…

(Видео) Првични информации за експлозиите во Придњестровје:…

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството…

(Видео) Започна ли нов конфликт во Европа?…

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството…