Фотографии од големиот пожар меѓу Богданци и Дојран: Експлодираа гранати од Првата светска војна!

t

Голем пожар на отворено на границата со Грција, помеѓу Богданци и Дојран, експлодираа најмалку 4 гранати од Првата светска војна, информира директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

Во неговата видео-изјава Ангелов додава дека пожарот веќе е префрлен на територија на Грција, но грчките служби биле навремено известени дека истиот се движи кон нив. На македонска територија бидејќи е небезбедно пожарникарите да пријдат кон пожарот, истиот ќе се гаси со ер-трактори на Дирекцијата за заштита и спасување.

Во продолжение фотографии од пожарот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…