(Фото) Албанската apмија ја презеде командата со силите на НАТО на границата на Латвија со Русија

t

Контингент на албанската армија ја презеде командата со силите на НАТО на границата на Латвија со Русија, пишува Индекс онлајн.
Веста е објавена преку соопштението на официјалната веб-страница на присуството на НАТО на Фејсбук, каде се објавени слики од церемонијата.
„Албанскиот контингент на латвиската борбена група еФП неодамна одржа церемонија на предавање во кампот Адази. Сакаме да им се заблагодариме на членовите кои си заминуваат дома на напорната работа и посветеноста и им посакуваме добредојде на идните членови на мисијата“, пренесе Косово онлајн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Евакуирани 1.300 жители на Ниш, се уништува…

Началникот на Одделението за вонредни состојби на…

Лавров: Русија не сака да ги напаѓа…

„Русија не сака да ги напаѓа земјите…

Столтенберг: НАТО работи на испраќање повеќе ПВО…

НАТО работи на можноста за испраќање повеќе…

Командантот на НАТО за Европа: Треба да…

Врховниот командант на НАТО за Европа, генерал…

(Видео) Пендаровски за Ковачки: Колку вреди зборот…

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во…