Објавено на:

(Фото) Без пардон – Русија ги отвори архивите: Објавени злосторства на украинските националисти кои досега беа класифицирани информации

t

Руското Министерство за одбрана го започна проектот „Архивите паметат сè… Злосторствата на украинските националисти нема да бидат заборавени“.

Ознаката за тајност е отстранета од документите за крвавите масовни злосторства и злосторствата на украинските националисти врз сопствениот народ за време на Втората светска војна: понижување, грабежи и масовни убиства (често со посебна суровост) на невини граѓани, стари лица, деца и жени се само дел од злосторствата кои се наброени во документите.

Погледнете дел од документите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…

Стигна првиот “амин” од Думата: Матичната комисија…

Комитетот за меѓународни прашања на Државната дума…

Се сретнаа првите дами на Турција и…

Турската прва дама Емине Ердоган во Истанбул…