(Фото) Бектеши се одмори и се фотографираше со семејството

t

Со одлуката за недела неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да го поминат со семејствата, напиша министерот Крешник Бектеши на Фексбук и објави фотографија со семејството.

Со последната одлука недела е неработен де,н 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а 8 проценти од вработените кои се ангажирани во недела имаат поголеми дневници за 50 до 100 отсто, објави министерот за економија.


– Трудот на работниците мора да се почитува и соодветно да се вреднува. Секој работник има право на одмор и неделата да ја помине со семејството. Семејството пред се! – наведе Бектеши во објавата проследена со фотографија со на која е сликан со неговото семејство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Барселона: Се судрија два воза,…

Едно лице загина, а 85 се повредени…

Села: Мислам дека ќе имаме избори во…

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на…

ЕУ одобрува дополнителни 500 милиони евра за…

Министрите за надворешни работи на ЕУ се…

(Фото) Украинско Арачиново: Повредените војници од Азовстал…

Автобуси со заробени милитанти од полкот „Азов“…

Секој со своја желба: Села бара осум…

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села…