(Фото) Бектеши се одмори и се фотографираше со семејството

t

Со одлуката за недела неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да го поминат со семејствата, напиша министерот Крешник Бектеши на Фексбук и објави фотографија со семејството.

Со последната одлука недела е неработен де,н 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а 8 проценти од вработените кои се ангажирани во недела имаат поголеми дневници за 50 до 100 отсто, објави министерот за економија.

– Трудот на работниците мора да се почитува и соодветно да се вреднува. Секој работник има право на одмор и неделата да ја помине со семејството. Семејството пред се! – наведе Бектеши во објавата проследена со фотографија со на која е сликан со неговото семејство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на…

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Европската Унија издвои шест милијарди евра за…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

АТЕНТАТ НА ВИСОК РУСКИ ФУНКЦИОНЕР: Го избоделе…

Гувернерот на областа Мурманск, Андреј Чибис е…

Ванковска: Сè ни одземаа, освен душата –…

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата…