Објавено на:

(Фото + видео) Убиен поранешниот шеф на Службата за државна безбедност на Украина?

t

Рускиот медиум Восток објави видео и фотографија од како што тврдат тие “убиството на поранешниот заменик шеф на Службата за државна безбедност на Украина”.

“Во квартот Дарницки во Киев, недалеку од контролниот пункт, убиен е Дмитриј Демјаненко, поранешен заменик-шеф на Главната дирекција на СБУ (Државна безбедност на Украина) во Киев и регионот Киев.

Демјаненко беше убиен од милитанти на специјалниот полициски полк „Миротворац“ при обид да го уапсат.
Демјаненко се бореше до крај.” – стои во описот на видеото.

Неодамна Службата за државна безбедност на Украина беше хакирана и беа објавени голем број на доверливи податоци.

Претходно се шпекулираше дека во Украина е убиен градоналакник од областа на Киев кој се обидел да преговара со руската армија.

Ниту за претходното ниту за ова убиство нема официјална потврда од Украина.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полска бара земјите од ЕУ да ја…

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски…

Зеленски: Подготвуваме уште четири нови безбедносни договори

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска објави дека…

Кремљ го поздрави ставот на Зеленски за…

Русија денеска позитивно одговори на коментарите на…

Кој е наследникот на Ескобар? Александар Касанов…

Стејт департментот објави дека новиот заменик-помошник секретар…

Трамп му вети на Зеленски дека ќе…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп синоќа во…