(Фото) Вработен со договор за дело во прилепската болница си се вози со службено возило и се претставува како финансиски директор на болницата

t

Лице вработено во прилепската болница е забележано како користи службено возило за приватни цели. Се работи за Влатко Петрески, вработен со договор за дело во ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ПРИЛЕП, koj се претставува како финансиски директор на болницата. Возилото е фотографирано пред домот на Петрески.

„Ова возило е во сопственост на ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ПРИЛЕП! Лицето е вработено во болницата со договор за дело, се работи за Влатко Петрески кој се претставува себе си како финансиски директор на болницата! Народот леб нема да јаде вие си се возите со службени коли…“, се вели во Објавата на Твитер

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пациенти чекаат на ред додека директорот…

Дека здравството од ден на ден тоне…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

31-годишен прилепчанец се тепал во обложувалница

Вчера (06.01.2023) во 02.05 часот, полициски службеници…

Никна уште едно бугарско здружение во Прилеп:…

Без многу галама во Прилеп никна уште…

(Видео) Оставете број, ќе ви се јавиме…

Македонското здравство продолжува да произведува нови приказни,…