Објавено на:

(Фото галерија) Дали љубовницата на Путин се крие во Швајцарија заедно со нивните 4 мали деца?

t

Љубовницата гимнастичарка на Владимир Путин, добитник на олимписко злато, наводно се крие со нивните четири мали деца во приватна вила во Швајцарија.

Алина Кабаева (38), која некогаш ја нарекуваа „најфлексибилната жена во Русија“, наводно има четири деца со 69-годишниот руски претседател.

Се смета дека Путин има два сина и две седумгодишни ќерки близначки со одликуваната гимнастичарка.
Децата, наводно, имаат швајцарски пасоши.

„Додека Путин го извршува својот напад врз Украина, напаѓајќи невини граѓани и предизвикувајќи бегалска криза, неговото семејство е изолорано во многу приватна и многу безбедна вила некаде во Швајцарија“, изјави извор за Page Six.

Дојде кога руската војна со Украина влезе во својот десетти ден.

Наводно, таа располага со флота од лимузини Мајбах, и дека била опкружена со одред митралези кои ја чувале при посетата на едно московско кафуле.

Кабаева е една од најодликуваните гимнастичари во историјата на ритмичката гимнастика, со 2 олимписки медали, 14 медали од Светското првенство и 25 медали на Европското првенство.
Многу Руси ја сметаа за причина за распадот на бракот на Путин со поранешната прва дама Људмила (62), мајка на неговите две возрасни ќерки.

Претседателотт на соседна Белорусија, Александар Лукашенко навести дека одлуката за развод на Путин дошла затоа што Кабаева „вршела притисок врз претседателот“.

Некогаш се сметаше за најподобна жена во Русија, единствениот друг додворувач со кој Кабаева беше поврзуван од медиумите беше оженет грузиски полицаец.

Оваа врска згасна во 2005 година поради поплаките за упад на таблоидите во животот на спортистката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Многу успех! Ултрамаратонецот Тони Манев ќе ја…

Ултрамаратонецот Тони Манев од Штип веќе шест…

Володин: Конференцијата во Швајцарија нема никаква смисла,…

Одреден број пратеници на украинската Врховна рада…

(Видео) Сиљановска не знае колку чинело патувањето…

Претседателката Сиљановска Давкова не знае колку чини…

Евровизискиот победник Немо најави европска турнеја, но…

Швајцарецот Немо кој победи на овогодинешната Евровизија…

Силен земјотрес во Швајцарија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според…