Објавено на:

(Фото) Гласаше и Аца Лукас – познатите личности во Србија даваат пример за останатите

t

Пејачот Аца Лукас денеска гласаше на избирачкото место во Вишата електротехничка школа.

Тој се појави на гласачкото место нешто по 18 часот.
Инаку, денеска во Србија се одржуваат претседателски, предвремени парламентарни избори и избори за Собранието на Белград и уште 13 градови и општини, а својата граѓанска должност денеска ја извршија многу познати личности.

Претходно денеска својата граѓанска должност ја исполнија и други познати личности.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема победа на СНС во Белград: Листата…

Според проценките на Цесид и Ипсос, врз…

Најкрвавите избори во модерната историја на Мексико:…

Изборите во Мексико, кои ќе се одржат…

Бојмацалиев: МВР работи исклучиво по закон за…

Денеска (24.04.2024) дополнителниот заменик министер за внатрешни…

Владата одлучи: 24 април и 8 мај…

На 16. седница, Владата заклучи 24 април…

Таравари за ТВ21: За Алијанса е многу…

Во просториите на општина Гостивар попладнево се…