Објавено на:

(Фото) Го пратила сопругот на пазарење, СПИСОКОТ кој му го дала го насмеа БАЛКАНОТ

t

Една жена го пратила својот сопруг да пазари, а притоа му направила и список.

Таа детално му напишаша што да купи и како тоа изгледа.

На списокот било наведено дека сопругот треба да ги купи следните намирници:

Една брокула, еден карфиол, две тиквички, десет моркови, еден целер, пет компири, еден црн лук, три јаболки и два гејпфрути.

Погледнете како изгледа овој урнебесен список:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…

Маричиќ: Сега мора да има национален консензус…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска…