(Фото) Градоначалничката Арсовска ги посети дежурните служби на Град Скопје и им посака среќни новогодишни празници

t

Градоначалничката на град Скопје вечерва, во пресрет на новата 2022 година, ги посети дежурните служби кои се грижат за безбедноста и здравјето на граѓаните на Град Скопје.

Арсовска ја посети Брзата помош во поликлиниката „Букурешт“ во Карпош, полициската станица Пролет надлежна за Град Сокпје, СВР Скопје и Противпожарната бригада на Град Скопје во Автокоманда.

Градоначалничката им се заблагодари на сите за пожртвуваноста и посветеноста на сите предизвици кои ги донесе годината што изминува и им посака мирна новогодишна ноќ без поголеми инциденти.

Таа додаде дека годинава донесе многу проблеми, но изрази и уверување дека 2022 година сигурно ќе биде подобра.


Арсовска им посака на сите среќна, успешна и исолнета нова година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…