(Фото) Дeмолиpaн стадионот во Чаир

t

Х.И. вчера пријавил дека на стадионот Чаир на ул.„Кемал Сејфула“ во Скопје во текот на ноќта 05/06.01 непознати сторители насилно влегле и оштетиле столчиња од трибините, врати и инвентар од соблекувалните, а бил запален и оган, информира МВР.

Веднаш по добиената пријава полициски службеници излегле на место на настанот и се преземаат меркин и активности за расчистување на случајот.


Фото Спортмедиа

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фpлени мoлoтови коктели во дворови на двајца…

На 18.01.2022 во 19.05 часот Џ.Љ.(63) од…

Драма во Чаир: Постари жени се стeпaлe…

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето…

Демолиран стадионот во Чаир – бил запален…

Непознати сторители упаднале и беснееле на стадионот…

(Фото) Дeмолиpaн стадионот во Чаир

Х.И. вчера пријавил дека на стадионот Чаир…

Огpaбен маркет во Чаир

На 29.12.2021 во 18.15 часот во СВР…