(Фото) Инцидент: Насилници од ДПМНЕ нападнаа доставувач на храна

t

Насилници нападнаа доставувач на храна за време на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

На фотографијата во продолжение можете да видите дека неколкумина насилници напаѓаат доставувач на храна. Јасно се гледа дека за време на инцидентот реагира и полицијата, но засега од МВР нема потврда за настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доставувач нападнат со нож и ограбен во…

Доставувач бил нападнат на подрачјето на скопски…

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…

Петровска: За Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема…

Откако новата претседателката Гордана Сиљановска -Давкова не…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…