(Фото) Камион ја „сефтоса“ новата патарина на автопатотот Штип-Миладиновци: Се преврте кај Кадрифаково

t

Се преврте камион на патарината кај светниколското село Кадрифаково на автопатотот Штип-Миладиновци. Фотографија од превртениот камион ни испратија возачи, кои пред 15 минути транизитирале по автопатот. На неа се гледа дека камионот удрил и се превртел токму меѓу наплатните пунктови.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека нивна екипа ќе изврши увид, возачот не е повреден, а е причинета материјална штета.

Патарините кај Кадрифаково и Преод во Општина Свети Николе, се во изградба, а според најавите на директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми требаше да бидат готови до крајот на март.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОЈО-ГОКК ќе проверува дали има криминал во…

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран…

Пронајдени 20 мигранти на автопатот Гевгелија-Скопје: Возачот…

На автопатот Гевгелија – Скопје, после клучка…

Камион се заби во патарина пред Куманово

Камион се заби во наплатната станица „Романовце“…

(Видео) СТРАШНА експлозија: Разнесен камион на Кримскиот…

Камион е разнесен на мостот на Крим,…

Автопатот Скопје-Блаце ќе чини 18 милиони евра…

Автопатот што ќе се гради од Скопје…