(Фото) Катица Јанева ни честиташе Нова Година на Фејсбук: Одговори и зошто била среќна

t

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство.

Адвокатката Ирена Фрчковска izjavi дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластување.

Во „Рекет“ осудени беа и Бојан Јовановски-Боки13 на казна затвор од девет години и Зоран Милевски-Кичеец на казна затвор од три години.

Катица Јанева на своите пријатели на Фејсбук им ја честиташе Новата година.

Покрај честитката Катица упати и порака која гласи: „Денес слушнав една прекрасна реченица…Прашале една жена: Зошто сте вие толку среќна, таа одговорила, затоа што така одлучив“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Напладне продолжува седницата за изборот на новата…

Денеска во 12 часот ќе продолжи седницата…

Пуштена во оптек новата монета од две…

По повод 20-годишнината од еврото и почетокот…

(Фото) Катица Јанева ни честиташе Нова Година…

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците…