(Фото) Ковачевски се поклони пред спомениците на бугарските „администратори“

t

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски, од денес е во официјална посета на Бугарија во пресрет на првата меѓувладина седница која треба да се одржи во текот на утрешниот ден.

Ковачевски, заедно со бугарскиот премиер Кирил Петков, во рамките на посетата му оддаде почит и се поклони на споменикот на Незнајниот војник во Софија


„Ова е чин на ВЕЛЕПРЕДАВСТВО‼ Ни помалку ни повеќе од страна на ПРЕМИЕР на Република Македонија кој НЕ е избран од народот и НЕМА легитимитет да преговара во името на народот📌 Веднаш да се прифати ПРЕДЛОГОТ на #ВМРО за ПРЕДВРЕМЕНИ избори затоа што задачата на Таче се гледа 👇“, стои во објавата на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Радев: Не смееме да дозволиме легитимизација на…

"Не смееме да дозволиме легитимација на македонизмот…

Османи повтори: Топката е кај Република Бугарија

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше…

Топалов: Нема напредок во мешовитата историска комисија…

На последниот состанок на Мешовитата бугарско-македонска комисија…

Јотова: Бугарија не може да ѝ каже…

Бугарија не може да каже „да“ за…

Дионисиев: Само имбецили можат да видат економски…

Инфлацијата сè уште не функционира многу напорно…