Објавено на:

(Фото) Македонци и Срби во Нов Зеланд скокаа по крстот

t

Како и во цела Македонија и Србија, така и во Нов Зеланд се скокаше по чесниот крст.

Македонците и Србите во голем број се појавија на плажата во Поинт Шевалие.

Од околу 50 собрани, 20 од нив скокаа по крстот.

Крстот успеа да го фати Марко Цветковиќ (43) од Белград, електричар кој пред шест години дошол во Нов Зеланд со сопругата и двете деца.

Цветковиќ на подарок добил икона од црквата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски: Никогаш не мислев дека мораме да…

ЦИПРАС НЕ ИНФОРМИРА ДЕКА АКО З.ЗАЕВ И…

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

ЕУРО 2024 ќе донесе значителни краткорочни економски…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…

Ништо од радоста на должниците?! Уставен ќе…

Уставниот суд денеска поведе постапка за член…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…