(Фото) На вмровски инстаграм профил ВМРО-ДПМНЕ губи на анкета од Левица, профилот контролиран од УМС се жали на слаб рејтинг

t

На анкетата на пролфилот Патриотско друштво на Инстаграм кој е под контрола на ВМРО-ДПМНЕ, Левица го победува ВМРО-ДПМНЕ, а админите од УМС се жалат за слабиот рејтинг на партијата пред претстоечките парламантарни избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мојсоска: Македонскиот народ пати од кратка меморија,…

Македонскиот народ пати од кратка меморија. Македонскиот…

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности Почитувани земјоделци, Деновиве сме сведоци на…

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…