(Фото) Нема потреба за тага: Фудбалерите се наши херои, ни претстојат многу победи!

t

Играчите потфрлија, или пак селекторот потфрли во подготовката, формацијата и пристапот на натпреварот? Во овој момент не е важно.

И покрај поразот на „Драгао“ фудбалерите и стручниот штаб се нашите спортски херои. Фудбалска Македонија одново ја обедини државата и со победата над Италија нè направи горди, но вечерва немаше сили за ново чудо и го загуби финалниот бараж од претпоследнот европски шампион. Бруно Фернадеш ја покажа својата големина во Порто и со два гола го згасна мундијалскиот сон на Македонија.

Нема потреба за тага, поразот нека биде мотив плус за нови дострели на оваа Македонија!

Фото: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив…

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на…

Кирил Лазаров и Филип Миркуловски ќе го…

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Ракометна радост: Македонија ја победи Романија

Македонската ракометна репрезентација одигра натпревар со моќен…

Емотивна македонска поезија за војната

Профилот „Македонска поезија“ на социјалните мрежи со…

ФИФА ранг листа: Македонија останува на 67…

Македонската фудбалска репрезентација останува на 67. позиција…