(Фото) Општина Кисела Вода даруваше пакетчиња на дечињата од ЈДГ 8 Март

t

Претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Иван Живковски, со претставници од општинската администрација, денес беше во градинката “8 Март”, објект “Пржино”, каде на сите дечиња им беа доделени пакетчиња, како донација од Општина Кисела Вода. Децата се претставија со приредба насловена “Новогодишна приказна”, а пакетчињата им ги делеше Дедо Мраз.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC09607.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is DSC00003.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is DSC09615.jpg

– Присуствувавме на една преубава, весела детска приредба во градинката во Пржино и голема е моето задоволство што Општина Кисела Вода даде свој влог во оваа искрена детска среќа. Денес доделените пакетчиња се дел од донацијата од преку 2000 пакетчиња за сите деца од градинките, за децата со посебни потреби и децата од социјално-ранливите категории. Во пресрет на Нова година, како раководство на општината, се потрудивме да создадеме убаво расположение кај што поголем број на дечиња и сакам да најавам дека останатите пакетчиња ќе ги поделиме во сабота, во паркот Шопен, на Новогодишниот хуманитарен базар кој освен за најмладите, ќе понуди содржини и за нивните родители, баби и дедовци. Се надевам дека сите заедно ќе го креираме новогодишното расположение во општина Кисела Вода-изјави претсетаделот на Советот, Живковски, кој од дечињата од градинката доби честитка и нивни изработки.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC09954.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is DSC09988.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is DSC09783.jpg

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ОБИД ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ДВЕ ДЕЦА…

Обид за киднапирање на две деца е…

Тренчевска: Децата се безбедни, да не се…

И министерот Спасовски и обвинителот Бубевски вчера…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

УНИЦЕФ: Децата во Газа страдаат, луѓето живеат…

Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ) повика…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…