(Фото) Приведени 3 лица: Запленети над 6000 пиротехнички средства во Прилеп

t

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп и Полициска станица Прилеп, денес постапувајќи по планот за откривање и санкционирање на продажба на пиротехнички средства, со судска наредба извршиле претрес во магацински простор од продавница, сопственост на М.К.(64), при што пронашле и заплениле околу 5.000 парчиња пиротехнички средства.

Лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Исто така, од импровизирана тезга во Градскиот пазар одземени се уште 1.000 парчиња пиротехнички средства, наменети за продажба за новогодишните празници, а А.В.(39) и А.О.(21) се лишени од слобода и против нив ќе бидат поднесени кривични пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Видео) ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ: Падна нарко-дилер…

Полицијата денеска во центарот на Скопје полицијата…

Специјалци во полна воена опрема! Вака беше…

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид…