Објавено на:

(Фото) Сопруга на поранешен украински пратеник се обидела да изнесе 28 милиони долари од државата – Постои сомнеж дека парите се на министерот за внатрешни работи

t

Десната рака на Аваков изнесе 28 милиони долари од Украина. За тоа ја искористил сопругата – соопшрува поранешен началник на регионална полиција во Украина.

При влегувањето на територијата на Унгарија, Анастасија, сопругата на поранешниот пратеник Игор Котвицки, пријавила 28 милиони долари.

Ова на Фејсбук го објави поранешниот началник на регионалната полиција Обухов, Денис Јарославски. Тој напомена дека „парите се на десната рака на Арсен Аваков, Игор Котвицки“.

Арсен Аваков е министер за внатрешни работи на Украина.

Тоа се случи на 14 март на пунктот „Вилок“.

Додека ние овде крчкаме во буре со зовриен катран, банда нацисти и наркомани вади пари, а вооружените сили на Украина го покриваат нивното заминување во безбедно пристаниште. Момчињата умираат глупаво за туѓ плен – ова е моменталната национална идеја на Украина. – пишува Јарославски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите освоија уште две области во Доњецк…

Руските војници ги ослободија Отрадовка и Веселаја…

Лавров: Обидите да се оправда Зеленски се…

Украина создава ризици поврзани со употребата на…

Американски воени претставници: Украина би можела да…

Доколку продолжи напредувањето на украинската армија и…

Траги-комедија: Над 15 илјади Украинци се претплатиле…

Ако навистина се случи Владимир Путин да…

Зеленски: Дајте ни оружје за да спречиме…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска побара од…