(Фото) Тешко повредено дете во Сарај, го удри автомобил

t

Дете се здоби со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил. Несреќата се случи пред неколку моменти во селото Кондово, во близина на медресата, дознава Алсат.

Детето веднаш е пренесено во болница. На местото има полиција која го истражува случајот.

Според очевидци до несреќата дошло поради големата брзина со која се движело возилото.

Извор: Алсат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не стивнуваат протестите во Израел: 450.000 народ…

Голем број Израелци вечерва излегоа на улиците…

Сестрата на севернокорејскиот лидер ја обвини Украина…

Државниот медиум на Северна Кореја објави дека…

Зеленски: Апсурдно е Русија да претседава со…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека е…

Не е првоаприлска шега: Алкалоид го победи…

На денот на шегата, новиот суперлигаш Алкалоид…

Временска прогноза за цел април: Ни доаѓа…

Времето утре ќе биде променливо облачно со…