Франција го скрати периодот на самоизолација

t

Францускиот министер за здравје Оливие Веран рече денеска дека за вакцинираните лица заразени со корона самоизолацијата е скратена од 10 на седум дена.

Француските власти го следат примерот на други земји, како САД, кои го скратија времето на изолација за да спречат прекини во работата во индустријата која и така има недостаток од работници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција испрати нов контингент на воена помош…

Франција испрати нов контингент на воена помош…

Карантин во цела Кина! Огромен број на…

Поради зголемувањето на бројот на заболени од…

Сијарто бара оставка од европските лидери кои…

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто…

Инфлацијата во ЕУ надмина 11%!

ИНФЛАЦИЈАТА во Европската унија забрза во октомври…

Од Украина во Европа пристигнале речиси осум…

Од 24 февруари, кога започна воената операција…