Објавено на:

Фaшиcти: Oдбиeна визата на Новак на аеродромот во Мелбурн, ќе се врати ли дома?

t

Неверојатно! Владата на Викторија одби да му ја одобри визата на Новак Ѓоковиќ за влез во овој дел на Австралија.

Според „The Age“, тимот на Ѓоковиќ побарал погрешен тип на виза, а Новак не може да остане во Мелбурн.

Граничната полиција ја контактирала Владата кога увидела дека Ѓоковиќ побарал погрешен вид виза. Новак, наводно, поднел барање за виза која не содржи медицинско ослободување за невакцинираните лица, наместо типот на виза што дозволува влез за оние кои добиле ваков вид на бенефиции.

Се разгоре орото пред Австралија опен, ќе видиме што ќе биде со најдобриот тенисер во светот кој не заслужи ваков третман во земјата каде што освои девет Грен слем трофеи и каде ја брани титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров за изолирањето на Русија во Скопје:…

Пред средбата имаше информации дека Русија е…

Неколку стотини полицајци ја бараат исчезнатата Вања:…

Пронаоѓање на исчезнатото 14-годишно девојче досега се…

Фалсификуваните евра внесени во Косово се прават…

Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето…

Автобус од Скопје за Кочани остана без…

Автобус марка „мерцедес“ кој сообраќал на релација…

Лавров на прес-конференцијата неколку пати кажа Македонија…

Лавров на прес конференцијата неколку пати ја…