Објавено на:

Фaшиcти: Oдбиeна визата на Новак на аеродромот во Мелбурн, ќе се врати ли дома?

t

Неверојатно! Владата на Викторија одби да му ја одобри визата на Новак Ѓоковиќ за влез во овој дел на Австралија.

Според „The Age“, тимот на Ѓоковиќ побарал погрешен тип на виза, а Новак не може да остане во Мелбурн.

Граничната полиција ја контактирала Владата кога увидела дека Ѓоковиќ побарал погрешен вид виза. Новак, наводно, поднел барање за виза која не содржи медицинско ослободување за невакцинираните лица, наместо типот на виза што дозволува влез за оние кои добиле ваков вид на бенефиции.

Се разгоре орото пред Австралија опен, ќе видиме што ќе биде со најдобриот тенисер во светот кој не заслужи ваков третман во земјата каде што освои девет Грен слем трофеи и каде ја брани титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандалот со Онишченко ја нарушува нашата репутација,…

Скандалот со македонското државјанство на Украинецот Александар…

Радев се жали: Наместо европска солидарност Бугарија…

Владата на холандскиот премиер Марк Руте на…

Естонија купува американски ХИМАРС!

Естонија, земја-членка на НАТО, која граничи со…

За 29% зголемено производство на струја на…

АД ЕСМ соопшти дека за 11-те месеци…

Чудно но вистинито: Лишен од слобода жител…

Денеска (03.12.2022) во периодот од 05.00 до…