Фpлени мoлoтови коктели во дворови на двајца браќа во Чаир, полицијата работи на расчистување на случајот

t

На 18.01.2022 во 19.05 часот Џ.Љ.(63) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир во неговиот и во дворот на неговиот брат биле фрлени шишиња запалива течност, но не предизвикале пожар. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска гради мега-парк од 30.000 метри квадратни…

Започнува изградбата на новиот мега-парк во Чаир…

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена,…

Првиот вицепремиер Артан Груби, вечерва, на партиска…

“Гори” преполната сала во Чаир – Груби:…

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир…

Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница…

Двајца разбојници, кои им се заканувале на…

(Фото) Зелено Скопје, нов мега-проект на Арсовска:…

Во градот Скопје повеќе нема заборавени населби.…