Објавено на:

Хаос на Клинички: Шеф физички нападнал вработен

t

Вработен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пријавил дека бил нападнат од неговиот шеф.

-Во текот на вчерашниот ден во 13.30 часот во Полициската станица Центар, Р.Ц.(39) од Ново Село, скопско, пријавил дека на работното место во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од Б.Е.(37) од Скопје, негов претпоставен.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, стои во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Болна работа: Мајка си го фрлила синот…

Мајка си го фрлила петгодишниот син од…

Хорор во Скопје: Ќерка ја нападнала мајката…

26-годишна скопјанка е уапсена откако во нејзиниот…

(Видео) Траорно: Русинка ја смирува својата седум…

Вознемирувачко видео покажува како мајка Русинка се…

Успеав да го слушнам син ми од…

Људмила е една од првите бегалци кои…

Училиште во Британија ги разгневи родителите: Им…

Директорите во училиштата во Брајтон предизвикаа гнев…