Објавено на:

Хистерија во Бугарија: Петков ЌЕ МУ ПРЕДЛОЖИ НА ПАРЛАМЕНТОТ УКИНУВАЊЕ НА ВЕТОТО?!

t

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков до Народното собрание ќе го испрати францускиот предлог за укинување на ветото на Македонија за почеток на преговорите за членство во Европската Унија.

Ова го споделил самиот Петков пред своите најблиски соработници, јави репортерот на БГНЕС.

Петков рекол дека „детално е запознаен со шемата како ќе се случи сето ова“.

„Во четврток / денес, 16 јуни/ официјално ќе биде испратен до сите земји-членки на ЕУ, а јас лично утре го испратам до парламентот“.

Според БГНЕС, кој е познат по својата анти македонска пропаганда, зборовите со кои се изразил Петков биле дека „лично, Емануел Макрон и Олаф Шолц стојат зад него“.

„ Ќе го прифатиме, а потоа ќе паднеме и ќе продолжиме понатаму“, тврдат од медиумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Урнебесно – Само во Бугарија: Жена паркираше…

Постара жена го „слетала“ автомобилот на друг…

Грците и Бугарите живеат најскромно од цела…

По десет години „финансиско чистилиште“, Грците конечно…

„Шпигел“: Во Бугарија откриено складиште за оружје…

Бугарските истражни органи откриле складиште со оружје…

Бугарија од утре официјално е членка на…

Бугарија официјално стана членка на Шенген просторот…

Два земјотреси рано утринава ја стресоа Бугарија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според…