Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби 7-годишно момченце

t

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено со нож од 14-годишник во Германија.

Нападот се случил во четвртокот во Рагенсбург, а малото момче вчераутро им подлегнало на повредите.

Според полицијата, седумгодишно момче и маж (63) биле избодени со нож во ходникот на болницата, на одделот за психијатрија за деца и адолесценти. Се сомнева дека нападот го извршило 14-годишно момче, а се сомневаат дека имало екстремистички нагони.

Момчето по нападот било сместено во психијатриска установа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Анкета: 82% од Германците не ја одобруваат…

Олаф Шолц има најнизок рејтинг на одобрување…

Германската партија во подем е прогласена за…

Безбедносните служби во Саксонија тврдат дека AfD…

Германија: Руската одбранбена индустрија им пркоси на…

Земјата сè уште произведува доволно опрема и…