Објавено на:

Хорор во Хрватска: Полицаец и полицајка пронајдени мртви во стан

t

Во стан во Иванец денеска се пронајдени две починати лица, маж и жена, информираат од СВР Вараждин. Полицијата ја добила пријавата околу 13 часот и 40 минути.

Порталот еВараждин неофицијално дознава дека постои сомнение за убиство и самоубиство во стан лоциран во една од зградите во центарот на Иванец. Наводно се работи за лица на возраст од 30 години, и двајцата биле полицајци.
Увидот е во тек/Фото: Скриншот

Неофицијално медиумите во Хрватска пишуваат дека постои сомнение дека мажот прво ја убил својата партнерка, а потоа и себеси. Истрагате е во тек, по што ќе се знаат повеќе информации.

Пред насобраните новинари на местото на настанот кратко им се обрати началникот на полициската управа Вараждин, Предраг Бенчиќ.

„Ова е навистина трагичен настан, двајца полицајци ги загубија животите. Околностите се уште се утврдуваат, по истрагата ќе се знаат сите детали. Ова е настан кој не е запишан во историјата на СВР Вараждин и шокирани сме сите ние, сите колеги, затоа што ваков настан не се памети на просторот на нашата полициска управа“, изјави Предраг Бенчиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Исчезнатиот велешанец пронајден мртов, со автомобил излетал…

Велешанецот на возраст од 49 години, кого…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

Бројот на загинати во Газа се искачи…

Бројот на загинати од израелските напади врз…

Пронајдени над 260 тела на жртви од…

Портпаролот на „Зака“, волонтерска група која се…

Поразително: Повеќе мртви отколку родени во вториот…

Според податоците на Државниот завод за статистика,…