Хорор: Син осомничен дека ја убил сопствената мајка во кочанско

t

74-годишна жена е пронајдена почината во нејзиниот дом во кочанското село Бели, каде живеела заедно со својо син.

Според информаиците, синот М.Р. (53) е приведен, а кај починатата В.Р. биле пронајдени траги од насилство.

На 23.11.2023, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода М.Р.(53) од кочанско. Имено, околу 09.30 во ОВР Кочани било пријавено дека во својот дом во село Бели, кочанско, во кој живеела со синот М.Р.(53), била пронајдена почината В.Р.(74).

Подоцна, при преглед на телото на починатата, лекар од Итна медицинска помош забележал траги на насилство.

Во координација со јавен обвинител телото било дадено на обдукција, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…

Што е со луѓево?! Мајка избодена од…

76-годишна жена од село од Македонски Брод…

Погребан матичниот лекар Ацо Трпковски, нема осомничени…

67 годишниот Ацо Трпковски – матичен лекар…

Пијан неготинец ја нападнал мајка му, реагирала…

Полиција привела неготинец агресивен кон мајка си,…

УБИЕНОТО ДЕТЕ ВО ПРИЛЕП ИМА САМО 14…

Момче на 14 годишна возраст синоќа околу…