Чекај сега, нели се беше во главите на ВМРО-овците

t

Точка 6 од тиранската платформа која, нели, не постоеше:
„Вклучување на Албанците во работната група за директни преговори со Бугарија.“

Јас сум за вклучување на било кои квалификувани, спремни, избрани луѓе, без оглед на националност, вера, партија… но тиранската разбир’ш поинаку бараше. Среќа што не постои, па ова е… случајност.

Фејсбук статус на Богдан Илиевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов силен земјотрес го погоди регионот Кахраманмарс…

Земјотрес со јачина од 4,5 степени денеска…

Во иста држава живееме? Каевски вели со…

Со зачленувањето во НАТО заокруживме една од…

Апасиев за двојазичните униформи повика на непослушност…

Лидерот на Левица и пратеник во македонското…

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

Лога бил директор во време на Груевски,…

Новиот министер за правда Лога, повторно изјави…