Чеченец требало да го yбиe Вучиќ за еден милион долари?

t

Преседателот на Србија Александар Вучиќ требало да биде убиен на среднината на изборната кампања, дознаваат српските медиуми. Проценките на атентаторите биле дека тој тогаш повеќе ќе се движи меѓу народ и бил погодна мета. Дури и се оди до тоа дека нападот би требало да биде изведен за време на отворање на некоја фабрика.

Ликвидацијата требало да ја изврши платен убиец од Чеченија кој има големо искуство на фронтовите.

Организатор на атентатот е поранешен член на криминалната група „Пинк Пантер кој има прекар „Дебелиот“ и е кум со водачот на Кавачкиот клан Радојде Звицер, пишува „Ало.рс. Хонорарот наводно изнесува еден милион долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Беџети: Груевски може да се врати кога…

Груевски може кога сака да се врати,…

Белата куќа му порача на Киев: „Сè…

САД им дадоа на Украинците се што…

Ковачевски-Ескобар: Потребна е уште една државничка одлука…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Во Хрватска се увезени пиперки од Македонија…

Во пиперката од Македонија откриени се остатоци…

Уште еден радовишанец уапсен за подметнување пожари

Во полициската станица Радовиш денеска е приведен…