Објавено на:

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар и застана на врвот

t

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа сезона која ја започна со одличен натпревар против Вардар денеска, кога дојде до победата од два спрема нула.

По тринаесет одиграни кола во Првата македонска фудбалска лига, Шкупи повторно се искачи на врвот. Чаирчани под водство на Жижовиќ играат одлично и се во серија од шеснаесет натпревари без пораз. Последниот неуспех им беше во август од Работнички.

Ова е трета победа во низа на Шкупи во дерби дуелите против Вардар. Чаирчани како лидери во следната рунда гостуваат кај Силекс, додека Вардар игра домашен натпревар со Воска Спорт, директниот конкурент во битката за опстанок во ПМФЛ.

Извор: ГОЛ.МК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос во Бирмингем: Полските навивачи запалија…

Полицијата во Бирмингем имаше многу работа пред…

Новина во фудбалот, ќе се воведе портокалов…

Меѓународниот одбор на фудбалска асоцијација (IFAB) начелно…

Младите македонски фудбалери ја декласираа Саудиска Арабија…

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше…

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

(Видео) МАЕСТРО НАЦОСКИ! ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ…

Фудбласката селекција на Македонија ги продолжува настапите…