Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван во „Палата Бугари у Устав“

t

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата на Google Maps доби ново име „Палата Бугари у устав“.

Кој стои зад промената на името и од кога е сменето името на Google Maps нема информации, пишува ТВ21.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува…

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ…

СДСМ за предлогот за Влада на Мицкоски:…

Од она што денеска беше соопштено во…

Мицкоски: Подавам рака до СДСМ за национално…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната…

Груевски го честиташе 34. роденден на партијата:…

Поранешниот претседател и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…