Штипската болница мета на крадци: Се обиделе да украдат цевка од боца за кислород

t

Крадци се обиделе да украде бакарна цевка од боца за кислород во гас централата што го снабдува инфективното одделение во Клиничка болница-Штип. Станицата за течен кислород се наоѓа кај модуларната болница, која е одалечена од зградата на Инфективното во кое се лекуваат ковид болните.

Според надлежните од болницата, најверојатно крадецот се исплашил од шуштењето на воздухот па побегнал. Тоа го спречило да направи штета и снабдувањето со кислород за четворицата пациенти на одделението не било доведено во прашање.

Случајот е пријавен во СВР-Штип, информира портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска.

Од СВР-Штип велат дека извршен е увид и се уште се трага по сторителот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гостиварската болница доби сметка за струја од…

Гостиварската општа болница „Ферид Мурад” може да…

Се пожали директорот на штипската болница: Добвиме…

Штипската Клиничка болница за февруари добила безмалку…

Штипската болница мета на крадци: Се обиделе…

Крадци се обиделе да украде бакарна цевка…

Приведени крадци од Скопје – Сакале да…

На 27.02.2022 во 17.45 часот на бул.„Јане…